Makijaż permanentny

Home / Makijaż permanentny

 

Makijaż permanentny – czyli kiedy się zdecydować

 

Zobacz moje makijaże

zapraszam do obejrzenia galerii

Opis zabiegów

Makijaż permanentny brwi

Brwi często decydują o wyrazie twarzy. Dzięki nim oczy stają się bardziej widoczne, a cała twarz nabiera zdecydowanego charakteru. Jeśli chcesz zadbać o „ramę” swoich oczu, wybierz makijaż permanentny brwi. Taka drobna zmiana może zdziałać prawdziwe cuda. Zabieg poprzedza nakreślenie łuku brwiowego dopasowanego do rysów twarzy. Kobiety o jasnym typie urody powinny zdecydować się na makijaż permanentny ombre lub metodę pudrowego cienia. Efekt jest na tyle delikatny, że brwi prezentują się bardzo naturalnie. Natomiast szatynki i brunetki mogą śmiało wybrać wyraziste barwniki.

czas trwania zabiegu:   120 minut

Makijaż permanentny oczu

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Warto to zwierciadło oprawić w jak najlepszą ramę. Najważniejsze elementy tej oprawy to brwi, powieki oraz rzęsy. Makijaż permanentny oczu nadaje im ładny, harmonijny wygląd, dzięki czemu spojrzenie nabiera blasku, a rysy stają się bardziej wyraziste. Każda twarz jest inna, dlatego do każdej klientki dopasowuję indywidualne rozwiązanie. Makijaż permanentny oczu to zawsze idealna kreska na powiekach, co daje również efekt zagęszczenia rzęs. Na profesjonalny make-up oczu możesz umówić się do salonu w Kielcach lub w Warszawie.

czas trwania zabiegu   120 minut

Makijaż permanentny ust

Zmysłowe i pełne usta to Twoje marzenie? Ciągłe poprawianie makijażu podczas ważnego spotkania w pracy, uroczystości rodzinnej czy w trakcie randki jest dla Ciebie niekomfortowe i stresujące? Decydując się na makijaż permanentny, zyskujesz gwarancję co do tego, że Twoje usta będą wyglądać idealnie niezależnie od pory dnia czy nocy. Zabieg pomaga wyrównać koloryt i podkreślić wargi, delikatnie je powiększa oraz wyrównuje ich asymetrię. Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu podskórnie pigmentów we wcześniej znieczulone miejsca. Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować, jako że skutkuje on naruszeniem naskórka wokół ust. Może to uaktywnić opryszczkę, dlatego warto kilka dni przed zastosować preparat antywirusowy. Nawilżenie i odżywienie ust przed makijażem permanentnym to priorytet, ponieważ dobrze przygotowane wargi łagodniej przyjmują pigment.

czas trwania zabiegu   120 minut

Jak długo utrzymuje się efekt?

Długość utrzymywania się makijażu permanentnego zależy od kilku czynników. Zaraz po wykonaniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta, co stanowi normalną reakcję organizmu. Jednak po kilku godzinach wszystko wraca do normy. Uzyskany kolor będzie ciemniejszy od oczekiwanego nawet w przypadku delikatnego makijażu. Długość efektu zależy od:

  • koloru pigmentu – delikatny barwnik znika szybciej,
  • obszaru skóry – najkrócej trzymają się brwi, później kreski na powiekach i usta,
  • pielęgnacja – dbanie o skórę po zabiegu zapewni lepszy wygląd i dłuższe utrzymanie się makijażu permanentnego,
  • rodzaju skóry – tłusta cera ma tendencję do szybszego pozbywania się pigmentu.

Skóra zaraz po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego będzie wrażliwa. Przez 2 tygodnie od zabiegu może lekko się łuszczyć, a kolor – rozjaśniać. Warto zdecydować się na drugą wizytę, podczas której zostanie dokonana korekta. Powinna ona odbyć się w ciągu 1-3 miesięcy od wykonania zabiegu. Efekt makijażu permanentnego brwi utrzymuje się do półtora roku, dla oczu i ust jest to z kolei od 2 do 3 lat. W razie pojawienia się ubytków wystarczy udać się na wizytę odświeżającą makijaż permanentny w naszym gabinecie w Kielcach lub w Warszawie.

 

Zalecenia po zabiegu

Żeby uniknąć niechcianych przebarwień i podrażnień po makijażu permanentnym, trzeba rozpocząć odpowiednią pielęgnację skóry. Przede wszystkim należy zadbać o okolice brwi, oczu czy ust. Nie powinno się ich trzeć oraz moczyć. Cera tłusta szybciej pozbywa się pigmentu w porównaniu do suchej, dlatego trzeba jej poświęcić szczególną uwagę. Przez 4 tygodnie od makijażu permanentnego nie powinno się opalać, korzystać ze SPA, sauny czy basenu. Osoby mające skłonności do opryszczki poza domem muszą używać jednorazowych sztućców, a po posiłku powinny dezynfekować usta. Niestosowanie się do zaleceń grozi tym, że makijaż permanentny ulegnie częściowemu lub całkowitemu przebarwieniu.